Bramy garażowe

Stwórz bezpieczną przestrzeń dla auta i wybierz nowoczesną bramę garażową do swojego domu. Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i wybierz rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb!

Wypróbuj nasz konfigurator!
Zaprojektuj własną bramę

W DW Domel doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo i spokój mieszkańców. W związku z tym w naszej ofercie znaleźć można duży wybór bram garażowych i wjazdowych renomowanych marek Hörmann oraz Krispol, które od wielu lat uważane są za synonim niezawodności, solidności i zaawansowania technologicznego. Z myślą o najbardziej wymagającej grupie klientów przygotowaliśmy bogaty asortyment automatycznych bram z napędem elektronicznym, które objęte są wieloletnią gwarancją producenta.

Wypróbuj nasz konfigurator!
Zaprojektuj własną bramę

Profile bram

Cechy bram, na które warto zwrócić uwagę

 • Bramy Segmentowe

  Maksymalna ilość miejsca

 • Bramy uchylne

  Wysoka jakość użytkowania

 • Brama Rolowana RollMatic

  Zaawansowana technologia

 • Bramy do garaży zbiorczych

  Niezawodność i bezpieczeństwo

 • Boczna brama segmentowa

  Dużo miejsca pod stropem

Najważniejsze cechy bramy

Szersze światło przejazdu

Starsze bramy uchylne pozostawiały tylko kilka milimetrów wolnego miejsca na manewrowanie samochodem. W bramach segmentowych szerokość przejazdu zwiększa się o 14 cm, co ułatwia wjazd do garażu szerokim samochodem osobowym czy terenowym.

Wygoda

Bramy segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce. Dzięki takiej konstrukcji zapewniają maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Oprócz tego garażowe bramy segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym, zapewniają większą szerokość przejazdu i są optymalnie uszczelnione.

Niezawodność

Trwale elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych uszczelki są umieszczone ze wszystkich czterech stron bramy i nie przepuszczają do środka garażu deszczu, śniegu ani wiatru. Bramy ocieplane wyposażono w dodatkowe uszczelki międzysegmentowe najwyższej jakości. Uszczelka progowa w kształcie dużego profilu wężowego wyrównuje także mniejsze nierówności podłoża. Opcjonalne uszczelki progowe ze szczelinami lub kratki wentylacyjne montowane w jednym z segmentów bramy zapewniają odpowiednią wentylację garażu.

Realizacje

Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej - kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem - brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży. Szczegółowe informacje podano w prospekcie obok. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

Proponujemy wypełnić listę kontrolną bezpieczeństwa i upewnić się, czy stara brama garażowa spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa.

"Dobrą markę trzeba sobie wypracować."- August Hörmann

Zgodnie z ideą założyciela firmy, marka Hörmann jest do dzisiaj symbolem i gwarancją najwyższej jakości. Ponad 75 lat doświadczenia w produkcji i ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy bram i napędów ? dzięki tym niepodważalnym faktom rodzinne przedsiębiorstwo Hörmann zajmuje najwyższą pozycję wśród producentów bram i napędów na rynku europejskim. Klientom firmy daje to poczucie najwyższego bezpieczeństwa przy zakupie bramy segmentowej Hörmann.

Pod kątem przyszłości

Hörmann jest przykładem dla innych. Dlatego od 2013 roku firma pokrywa 40 % zapotrzebowania na energię ze źródeł ekologicznych i zamierza kontynuować ten proces w następnych latach. Jednocześnie, dzięki wdrożeniu inteligentnego i certyfikowanego systemu zarządzania energią, przedsiębiorstwo ograniczy rocznie emisję wielu ton CO? . Oprócz tego firma Hörmann ma w swojej ofercie wyroby dla budownictwa realizowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Więcej o działalności firmy Hörmann na rzecz środowiska naturalnego znajdą Państwo w prospekcie ?Gramy w zielone?.

Najważniejsze cechy bramy

Najwyższa jakość w pięknej oprawie

Ich atutem jest też atrakcyjne, niebanalne wzornictwo. Szeroki wybór ciekawych wzorów oraz bogata oferta akcesoriów do bram uchylnych pozwolą Państwu idealnie dobrać bramę do swojego garażu. Kolorystyka bram stalowych jest niezwykle bogata. Bramy z wypełnieniem z litego drewna wykonane są ze świerku skandynawskiego lub świerku kanadyjskiego.

Wygoda

Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców.

Trwałe i optymalne zabezpieczenie

W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni, pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak niewielki, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

Realizacje

[1] Stabilna konstrukcja bramy
Szeroka, ocynkowana ościeżnica blokowa i poziome wzmocnienia płyty bramy zapewniają dużą stabilność bram uchylnych Hörmann.

[2] Prowadzenie w szynie
Precyzyjne prowadzenie płyty w szynie zapobiega jej wypadnięciu, a rolki bieżne z twardego tworzywa sztucznego zapewniają lekką i cichą pracę bramy.

[3] Dobra ochrona
Standardowo montowana listwa progowa chroni garaż przed deszczem i wiatrem. Natomiast do garaży z ciągłą posadzką bez progu dostarczamy opcjonalny gumowy profil przypodłogowy.

[4] Specjalne zagłębienie w szynie
Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.

[5] Ochrona przed przytrzaśnięciem
Elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą (brak tarcia stali o stal) oraz dodatkowe nakładki zabezpieczające na ramionach dźwigni zapewniają skuteczną ochronę przed przytrzaśnięciem. Komfortowe zamykanie Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni dociska bramę, która samoczynnie się zamyka.

[6] Bezpieczny system wielu sprężyn
W razie pęknięcia jednej ze sprężyn pozostałe nadal zabezpieczają bramę. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

[7] Ochrona przed włamaniem
dzięki specjalnemu ryglowaniu z zapadką obrotową To ryglowanie na tyle skutecznie dociska naroża płyty do ramy, że praktycznie uniemożliwia podważenie bramy. Przy pomocy zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie górne.

Najważniejsze cechy bramy

Niezawodne wyrównanie ciężaru

System wyrównania ciężaru wbudowany w prowadnicach wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy oraz chroni mechanizm samego napędu. Pakiety wielu sprężyn i podwójne stalowe liny zabezpieczają płaszcz bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. W przypadku awarii bramę można łatwo otworzyć ręcznie, do tego celu nie jest wymagana korba ręczna

Kompaktowe wymiary

Bramy rolowane RollMatic są najlepszym wyborem, gdy garaż jest zbyt mały na montaż bramy podsufitowej lub bramy segmentowej lub gdy z innych powodów miejsce pod sufitem w garażu musi zostać puste. Płaszcz otwartej bramy rolowanej tworzy kompaktowy zwój w nadprożu otworu garażowego, a obszar pod sufitem można wykorzystać na zamontowanie oświetlenia lub jako dodatkowe miejsce do przechowywania. W takich sytuacjach montażowych, jak garaże z niewielką ilością miejsca po bokach, oferujemy bramę RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz do montażu przed otworem garażu.

Nowoczesny system sterowania

Dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię jutra do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych i wjazdowych, napędów do drzwi, oświetlenia i wielu innych produktów. Opracowany przez firmę Hörmann i wyjątkowo bezpieczny system szyfrowania BiSecur charakteryzuje się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia i gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i niezależne instytuty badawcze.

Realizacje

Uniwersalne bramy RollMatic

Bramy RollMatic zapewniają oszczędność miejsca – dzięki pionowemu otwieraniu pozostawiają wolną przestrzeń zarówno w garażu, jak i przed nim. Są to bramy uniwersalne, można je więc zamontować niemal wszędzie; kształt otworu garażowego nie ma znaczenia – może być prostokątny, skośny, zakończony łukiem segmentowym lub półkolistym.

Niezwykle estetyczne wykończenia powierzchni bram garażowych RollMatic umożliwiają optymalne dopasowanie bramy do architektury Państwa domu. Naturalny wygląd bramy gwarantują dwa rodzaje powierzchni drewnopodobnej do wyboru: Decograin i Decopaint. Dla uzyskania szczególnie eleganckiego efektu polecamy wybór nowego wariantu kolorystycznego Noir 2100 Sablé Anthrazit Metallic. Ponadto bogata oferta obejmuje także 11 kolorów preferowanych w jednej cenie. Oczywiście do bramy można też dopasować drzwi boczne.

 

Koncepcja konstrukcyjna bramy rolowanej RollMatic opiera się na szeregu innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania; obejmuje ona przy tym każdy aspekt produktu: od niezwykle prostego montażu po dopracowane w każdym detalu patenty zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Standardowy napęd jest umieszczony poza obudową wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację, a zintegrowane funkcje łagodnego rozruchu i zatrzymania gwarantują spokojną, dyskretną i oszczędną pracę bramy. Dzięki zastosowaniu bezawaryjnego automatycznego mechanizmu różnicowego oraz wyrównania sprężynowego można zrezygnować z zabezpieczenia krawędzi zamykającej.

Powody, dla których warto wybrać bramę rolowaną

Konstrukcja dająca oszczędność miejsca
Bramy rolowane RollMatic otwierają się pionowo, dzięki czemu niemal w ogóle nie zajmują miejsca w garażu. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Również obszar sufitu pozostaje wolny i może być na przykład użyty do montażu lamp lub potraktowany jako dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Optymalne w przypadku modernizacji I nie ma znaczenia, czy kształt otworu garażu z bramami rolowanymi jest prostokątny, skośny, zakończony łukiem segmentowym lub półkolistym. Hörmann RollMatic zawsze pasuje.

Montaż przed otworem
Dla garaży z małym nadprożem i/lub niewielką ilością miejsca po bokach oferujemy bramę RollMatic jako bramę rolowaną na zewnątrz do montażu przed otworem garażu. Brama rolowana na zewnątrz jest dostarczana jako kompletny pakiet z optymalnie dopasowanym napędem. Umieszczona wokół napędu obudowa wału nawijającego chroni go przed wpływem warunków atmosferycznych i obcą ingerencją. W celu uzyskania jednolitego, harmonijnego wyglądu bramy obudowa wału nawijającego i ościeżnica dostarczane są w kolorze bramy. Boczna obudowa sprężyny naciągowej jest w aluminiowej bramie rolowanej na zewnątrz wyposażona w elementy przezroczyste służące do kontroli układu sprężynowego.

Brama rollowana Hormann

Technika, która przekonuje
Sprawdzony mechanizm sprężyn naciągowych wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy. Takie rozwiązanie chroni mechanizm samego napędu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Otwieranie awaryjne nie wymaga zastosowania korby ręcznej. Podwójne prowadzenie liny stanowi dodatkowe zabezpieczenie bramy przed opadnięciem. Bezpieczne ryglowanie przeciwwłamaniowe zapewnia specjalny układ profili na wale nawijającym. Tego rodzaju mechanizm praktycznie uniemożliwia podważenie płaszcza bramy.

Standardowo z napędem
Napęd jest umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Uruchomienie i zatrzymanie bramy RollMatic odbywa się szczególnie łagodnie i cicho, co także chroni bramę. Niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) oraz wyrównanie sprężynowe pozwalają zrezygnować z zastosowania zabezpieczenia krawędzi zamykającej. Sterownik wewnętrzny i oświetlenie garażu są zintegrowane fabrycznie z obudową sterowania.

Bramy rolowane RollMatic można dopasowaćindywidualnie do wyglądu domu lub warunków montażowych w garażu. Do wyboru oferujemy 11 kolorów w tej samej cenie, które zapewnią wyjątkowy wygląd bramy. W ofercie znajdą Państwo również drzwi boczne wyglądające tak samo jak brama. Do garaży z niskim nadprożem zalecamy wariant bramy rolowanej na zewnątrz. Z garażową bramą rolowaną RollMatic w każdej sytuacji znajdzie się odpowiednie rozwiązanie.

Rodzaje powierzchni i kolory Oferujemy Państwu 11 kolorów w tej samej cenie i dwie atrakcyjne powierzchnie Decograin lub Decopaint.

Drzwi boczne o takim samym wyglądzie Komfortowy dostęp do garażu zapewniają praktyczne drzwi boczne. Dopasowane optycznie do bramy RollMatic są wyposażone w ościeżnicę kątową i wąską ramę, a pod względem konstrukcyjnym nie różnią się od drzwi bocznych do bram uchylnych.

Brama rolowana na zewnątrz W przypadku garaży o mniejszej wysokości nadproża i / lub niewielkiej ilości miejsca po bokach rozwiązaniem jest RollMatic w wersji rolowanej na zewnątrz, do montażu przed otworem garażu. Bramy rolowane na zewnątrz są dostarczane zawsze z optymalnie dopasowanym napędem.

 

 

Najważniejsze cechy bramy

Wytrzymałość na lata

Podwójne rolki bieżne w prowadnicy i łożyskowane rolki prowadzące gwarantują łagodną, cichą i precyzyjną pracę bramy – również podczas długotrwałego użytkowania. Konstrukcja bramy uchylnej ET 500 oraz bramy przesuwnej ST 500 przeznaczona jest na co najmniej 250000 cykli bramy. Brama uchylna N 500 może być wyposażona opcjonalnie w pakiet wzmocnionych sprężyn wytrzymujących co najmniej 100000 cykli bramy.

Bezpieczna konstrukcja

Otwarta konstrukcja z bezpiecznymi odstępami między płytą bramy a bryłą budynku zapewnia niezawodną ochronę przed zranieniem palców w obszarze dolnych i bocznych krawędzi bramy. Profil z EPDM o specjalnym kształcie osłania krawędź zamykającą skrzydła bramy. W przypadku bramy uchylnej ET 500 i bramy przesuwnej ST 500 zintegrowana fotokomórka dodatkowo zabezpiecza strefę pracy bramy.

Inteligentna obsługa

Smartfon może pełnić rolę nadajnika — nowa aplikacja Hörmann BlueSecur umożliwia wygodną obsługę bramy garażowej lub drzwi zewnętrznych przy pomocy technologii Bluetooth*. Dostępna jest też możliwość stałego lub tymczasowego przenoszenia dodatkowych uprawnień użytkowników** na smartfony innych członków rodziny, tak aby każdy z nich mógł zawsze korzystać z tego rozwiązania. * W połączeniu z wewnętrznym / zewnętrznym odbiornikiem Bluetooth firmy Hörmann ** Wymagane ewentualne dokonanie zakupów w aplikacji App Store lub Google Play.

Realizacje

Bramy do garaży zbiorczych – wiele wersji wykonania, jedna jakość

Najbardziej charakterystyczne cechy bram do garaży zbiorczych to optymalna ekonomiczność, niezawodność, bezpieczeństwo działania i wyjątkowo cicha praca, nawet przy dużej częstotliwości używania.

Uchylna brama N 500 jest idealna do prywatnych podwójnych garaży i do garaży zbiorczych na maks. 25 miejsc postojowych. Uchylna brama ET 500 wychyla się podczas otwierania i zamykania jedynie 30 mm poza otwór i dlatego może być montowana na przykład w budynkach położonych bezpośrednio przy chodnikach dla pieszych. Konstrukcja przesuwnej bramy ST 500 wyróżnia się natomiast małą głębokością zabudowy w obszarze nadproża.

Szybkobieżna brama segmentowa z mikroprofilowaną powierzchnią jest szybka i bardzo atrakcyjna wizualnie.

Bramy uchylne, charakteryzujące się szczególnie wytrzymałą konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą, nadają się szczególnie do bezpiecznego zamykania miejsc postojowych w garażach zbiorczych. Różne warianty otworów wentylacyjnych gwarantują optymalne wietrzenie garażu.

Prosta konstrukcja bram i krat rolowanych decyduje o ich wyjątkowej wytrzymałości. Kompaktowy wał nawijający zajmuje minimalną ilość miejsca pod nadprożem. W bardzo ciasnych garażach istnieje też możliwość montażu bramy na zewnętrz.

Wszystkie typy bram są dostępne w szerokim wyborze wzorów i nadają się do indywidualnej aranżacji.

Najważniejsze cechy bramy

Lekkie i precyzyjne

Podwójne rolki bieżne Panele wypełniane pianką PU o grubości 42 mm są w dolnej części bezpiecznie i precyzyjnie prowadzone w zaokrąglonej szynie podłogowej, a w górnej – przez stabilne podwójne rolki bieżne. Szyna podłogowa otwarta na obu końcach jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie bramy Optymalny kształt zawiasów i łączeń segmentów zapobiega przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. Podwójny automatyczny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) Niezawodny mechanizm zabezpieczający działa skutecznie podczas otwierania i zamykania bramy. Brama, w razie napotkania na przeszkodę w obszarze otwierania lub w obszarze prowadnicy ściennej, natychmiast się zatrzymuje. To rozwiązanie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania, chroniąc pojazdy lub inne rzeczy przed uszkodzeniem.

Szybszy czas wjazdu do garażu

Boczne bramy segmentowe można szybko i wygodnie otwierać tylko częściowo, co ułatwia użytkownikom przechodzenie przez bramę. Dzięki temu wystawienie roweru z garażu to tylko kwestia chwili. Automatyczne otwieranie częściowe – większy komfort obsługi W bramach z napędem istnieje możliwość dostosowania szerokości otwarcia częściowego do indywidualnych potrzeb. Ta funkcja jest obsługiwana z pilota lub za pomocą opcjonalnego uchwytu w bramie z wbudowanym modułem radiowym.

Realizacje

Zastosowanie w garażu bocznej bramy segmentowej ma wiele zalet:

1. Dużo wolnego miejsca pod stropem garażu Brama HST otwiera się na bok i strop garażu może być wykorzystany w nieograniczonym stopniu, na przykład do przechowywania deski surfingowej. Ten typ konstrukcji powoduje, że boczna brama segmentowa może być stosowana również w trudnych sytuacjach montażowych, np. w garażach ze skośnym dachem.

2. Szybki i wygodny dostęp do garażu Boczna brama segmentowa dzięki możliwości częściowego otwarcia (funkcji drzwi przejściowych), ułatwia użytkownikom dostęp do garażu. Oznacza to, że bez względu na to, czy brama jest otwierana ręcznie, czy za pomocą napędu elektrycznego, możliwe jest otwarcie bramy tylko w nieweilkim stopniu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia szybki i wygodny dostęp do garażu. Dzięki temu wystawienie roweru z garażu to tylko kwestia chwili. Szczegółowe informacje podano w prospekcie obok. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

15 niedrogich kolorów preferowanych

Ocieplane boczne bramy segmentowe są dostępne w wersji standardowej w kolorze białym RAL 9016, dodatkowo w 15 niedrogich kolorach preferowanych. Nowa powierzchnia Sandgrain jest oferowana w 3 kolorach preferowanych*. Powierzchnie są optymalnie zabezpieczone przed korozją. Ocynkowany ogniowo materiał i trwała obustronna poliestrowa powłoka gruntująca powodują, że woda deszczowa spływa tworząc krople. Taka powłoka w znacznym stopniu eliminuje powstawanie smug i osadów na powierzchni. Powierzchnie Decograin Powierzchnia Decograin jest dostępna w dwóch naturalnych okleinach drewnopodobnych oraz w antracytowej okleinie z efektem metalicznym. Wytłaczana struktura wiernie oddaje charakter drewna. Stalowe segmenty wykonano z zewnętrznej strony z odpornej na działanie promieni UV okleiny foliowej z tworzywa sztucznego ? to specjalne zabezpieczenie powierzchni pozwala długo utrzymać ładny wygląd bramy.

 

Planujesz zakup bramy garażowej lub wjazdowej? Jest kilka kwestii, które koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę przed wyborem konkretnego modelu. Idealna brama powinna zapewnić Ci:

· maksymalny spokój i bezpieczeństwo;

· długotrwałą ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych;

· niezwykłą odporność na zarysowania;

· efekt wizualnej harmonii.

Wszystko to znajdziesz w bramach Hörmann oraz Krispol! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z doradcami handlowymi.

Kolory